В деяких ОТГ досі не зареєстрували право власності на жодну виділену ділянку сільгоспземель – Лещенко

25 сентября, 2020

Станом на кінець серпня 25 об’єднаних територіальних громад не зареєстрували право комунальної власності ні на одну земельну ділянку сільськогосподарського призначення, який їм передали у власність. Про це розповів голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко в ефірі «Україна 24».

За його словами, всього в 2018-2019 рр. ГУ Держгеокадастру передало в комунальну власність 788 ОТГ майже 1,7 млн ​​га земельних ділянок. За собою відразу зареєстрували права громади Вінницької та Івано-Франківської області. А ось в територіальних громадах Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей цього робити не поспішають.

«Це питання відповідальності. Тому що половинчасті підходи реалізації земельних відносин, коли з 2017 року частини громад передали землю, а здебільшого не передали. Це відповідальність громад. Вони зобов’язані зареєструвати цю землю. Поки вона в підвішеному стані, є можливості для маніпуляцій, для тіньового обробки землі. Це питання відповідальності безпосередньо громад, які взяли на себе цю землю», – зазначив Лещенко.

Він додав, що за дорученням призедент, після місцевих виборів Госгеокадастр України передасть всі землі ОТГ. Йдеться про більш 2 млн га землі.

Новости по теме

| | |