«Як існувати тим, хто втратив врожай в цьому році?»: Кормишкін наполягає на впровадженні агрострахування

25 сентября, 2020

В 2020 році агрометеорологічні умови для сільгоспвиробників України були не найкращими. Посуха торкнулась багатьох аграріїв, які в результаті сумарно втратили близько 400 тисяч га посівів. Але замість того, щоб стати на захист постраждалих аграріїв, влада досі не впровадила дієву систему державної допомоги. Про це заявив голова партії «Наш край» у Миколаївській області, голова постійної комісії з аграрних питань Миколаївської ОДА Юрій Кормишкін.

«Влада показує байдужість до проблем аграріїв, особливо тих, хто постраждав від посухи в цьому році, замість того, щоб стати на захист їх інтересів в умовах, які склались! Вже вересень – до кінця року залишилось повних три місяці, а сільгоспвиробники, які втратили буквально всі надії на врожай через погодні примхи, досі не отримали ніякої фінансової підтримки з боку держави. А для цього в них було часу більше, ніж досить», – виступив Кормишкін.

За його словами, прийшов час радикально змінити систему фінансування агроробітників, адже кліматичні зміни й надалі будуть активно проявляти себе. На сьогоднішній день в Україні констатують зміну характеру опадів – збільшується кількість малоефективних сильних злив, які часто після тривалого сухого періоду завдають більше шкоди, ніж користі.

«Тільки в цьому році через посуху вже загинуло близько 400 тисяч га посівів. Більша частка з них – це посіви південного та центрального регіонів України. І варто казати про те, що в минулі роки так само спостерігалась втрата врожаю через посушливі умови. Аграрії разом із цим втрачають надію і на допомогу з боку влади!» – каже голова партії «Наш край».

Він підкреслив, що в міністерстві розвитку економіки вже був запропонований законопроект, згідно якому аграріїв начнуть страхувати лише в травні 2021 року.

«Як існувати тим, хто втратив все вже в цьому році? Той, хто не матиме коштів навіть розпочати посівну озимих восени. Де їм брати фінансування на посівний матеріал та обробіток ґрунту?» – зазначає Юрій Кормишкін.

На його думку, в Україні необхідне якнайшвидше впровадження ефективних програм страхування для вітчизняних аграріїв.

«Такі програми вже давно прийняті та досить дієві у багатьох країнах світу», – наводить приклад Кормишкін.

Окрім того, він зауважує, що необхідне термінове прийняття податкових пільг, які зможуть дати можливість сільгоспвиробникам, які постраждали від посухи, стати на ноги.

Новости по теме

| | | | |