«25% від потреби»: експерт заявив, що в Україні існує гостра нестача сучасних картоплесховищ

24 сентября, 2020

Україна забезпечена потужностями зі зберігання картоплі лише на 25% від потреби. Про це розповів Олесь Капітанчук, директор компанії «Толсма Текник», що займається розробкою і будівництвом картоплесховищ, передає east-fruit.com.

«З огляду на те, що ринок країни щорічно споживає близько 4 млн тонн товарної картоплі, Україна забезпечена потужностями зі зберігання лише для мільйона тонн», — зазначив Капітанчук.

Зазначимо, що «Толсма Україна» представляє групу виробників обладнання для зберігання, переробки і доопрацювання картоплі, використовуючи в своїй роботі технологічні рішення фахівців з Нідерландів.

«Основний наш напрямок діяльності — це сховища для овочів борщового набору. Зокрема, розробка вентиляційних і охолоджувальних систем та систем управління сховищами. Другий напрямок — це доопрацювання овочевої продукції, сортування, миття та упаковка. Третій напрям нашої діяльності — переробка картоплі на картоплю-фрі, сухе картопляне пюре і картопляні чіпси. При цьому ми активно працюємо на ринку України з 2010 року», — додав експерт.

Зауважимо, що перший великий проект реалізований фахівцями «Толсма Україна» в період 2012/14 років — це зберігання понад 80 тис. тонн картоплі для агрохолдингу «Мрія» в Тернопільській області України.

«Також у 2013 році нами був реалізований проект зі зберігання картоплі та овочів борщового набору з використанням нової на той момент системи з надувними подушками, а також тоді була використана досить нова і невідома українському користувачеві непряма холодильна система, яка дуже ефективна при роботі з продуктом, який любить високу відносну вологість — морква, буряк», — пояснив Олесь Капітанчук.

Крім того, компанія у сфері доопрацювання реалізувала проект по введенню в експлуатацію лінії для цибулі в Черкаській області продуктивністю доопрацювання 15 тонн/год.

«Якщо оцінювати стан ринку картоплесховищ в Україні, то спочатку він був на підйомі в період з 2010 року по 2013 рік. Потім був певний провал в період з 2014 року по 2018 рік. Але з 2018 року ринок знаходиться на підйомі. Я це пов’язую, перш за все, з усталеною активізацією обговорення питань зберігання та переробки картоплі в Україні. Це дає певний стимул розвитку картоплярства в цілому», — підсумовує Капітанчук.

Нагадаємо, раніше екперт повідомляв, що в Україні не вистачає потужностей картоплесховищ.

Новости по теме

| |