В Україні може зірватись сівба озимих через тривалу посуху

24 сентября, 2020

Протягом другої декади вересня випала мізерна кількість опадів. В східних, центральних та південних областях не випало ні краплини дощу, лише на Заході та Півночі пройшли несуттєві опади. ГТК на всій території України дорівнює 0,0-0,2, що вказують на дуже сильну посуху. Інформує сервіс агропогоди Метео Фарм.

«Наразі склалися найгірші умови для сівби озимих, адже запаси вологи вичерпані, орний шар ґрунту сухий та зневоднений. Якщо незабаром не підуть дощі, то компанію посівної озимих буде зірвано, або перенесено, але тут виникають ризики недорозвинення озимих, які ввійдуть у зимовий період в не найкращому стані. Сходи не будуть готовими до морозів та температурних коливань», — зазначають аналітики.

Також зазначається, що протягом перших двох декад на території країни (за винятком західних областей і деяких районів північних областей, де опадів було менше норми) випадання ефективних опадів не зафіксовано. Тривалість періоду без дощів досягла в більшості областей 50-60 діб.

«За експертною оцінкою, на 60-70% площ, призначених під сівбу озимих, волога у верхніх шарах грунту (0-10 і 0-20 см) майже відсутня або була відсутня зовсім, лише на 10-15% площ в західних областях запаси вологи оцінювалися як достатні для сівби, проростання зерна і освіти сходів », — уточнюється в огляді.

У той же час відзначається, що такі погодні умови були сприятливими для просихання насіння зерна кукурудзи, соєвих бобів, а також проведення збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур.

«Що стосується найближчої перспективи, то до 27 вересня погоду в Україні буде визначати західний антициклон, який буде формувати суху і теплу погоду на всій території країни», — прогнозують Агрометеорологи.

Новости по теме

| |