Вартість землі після відкриття ринку складе не менше $1 тис/га – Лещенко

23 сентября, 2020

Вартість землі складе не менше $1 тис. за гектар, однак українським аграріям не варто поспішати реалізовувати своє право розпоряджатися землею шляхом продажу. Таку думку висловив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко в ефірі телеканалу «Дом».

Роман Лещенко вважає, що власникам землі буде вигідніше здавати її в оренду.

«Не нижче однієї тисячі доларів буде коштувати гектар української землі, а ринкова вартість буде зростати щорічно, і дуже швидко. Тому що земля родюча, конкуренція велика. Аграрний сектор країни — це 50% валютної виручки сьогодні і 20% – ВВП в цілому. Тому ми бачимо всі передумови того, що капіталізація української землі буде зростати, і громадяни України, не поспішатимуть продавати, а будуть здавати її в оренду, зможуть отримувати пасивний дохід – він сьогодні у нас теж зростає, оренда сьогодні щорічно – мінімум на 10 15%, земля фактично буде краще всякого депозиту», – зазначив Лещенко.

За його словами, ринок землі, який відкриється в Україні в липні 2021 року буде консервативним – землі державної і комунальної власності не стануть об’єктом купівлі-продажу.

Він вказав, що фактично буде відкритий ринок земельних паїв – мова йде про 7 млн ​​громадян, які останні 20 років не мали права продавати землю. Крім того, Роман Лещенко повідомив, що в процесі реалізації конституційного права розпорядження землею померли понад мільйон людей, які не змогли ним скористатися.

«Ми даємо можливість громадянам України легально подарувати, продати земельну ділянку, земельний пай – без обмеження з точки зору розпорядження. Вони вільні у розпорядженні своїм майном. Але при цьому ми даємо чітке обмеження: оборот землі і концентрація в одних руках може бути не більше 100 га в одні руки. Ми не дозволяємо робити концентрацію латифундистам, ми жодним чином не пускаємо іноземців на ринок землі в Україні», – підкреслив глава Держгеокадастру.

Новости по теме

| | |