Ціна на пшеницю в українських портах досягла історичного максимуму

22 сентября, 2020

Поточного тижня в глибоководних портах України (майданчик СРТ-порт) продовжує активно дорожчати пшениця. Зростання цін обумовлено стабільним попитом імпортерів і низкою оголошених Йорданією, Саудівською Аравією, Ефіопією та Єгиптом тендерів.

Про це йдеться на сайті АПК-ІНФОРМ.

«Зростання цін пов’язане із триваючим домінуванням на єгипетських тендерах пропозицій причорноморської зернової на тлі подальшого зниження потенціалу виробництва французької пшениці. Підтримку цінам також надали стримування продажів аграріями, девальвація гривні та різке подорожчання російської зернової», — розповідає Анна Танська, керівник відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ».

Зауважимо, що дана тенденція відзначається на українському експортному ринку з третьої декади серпня, при цьому з початку вересня темпи зростання цін помітно прискорилися через побоювання щодо сівби озимої зернової в Причорноморському регіоні на тлі затяжних посушливих погодних умов і недостатнього вмісту вологи у верхніх шарах ґрунту.

«За даними Укргідрометеоцентру, зволоження ґрунту в оптимальний період для сівби оцінюється як мінімальне за останні 10 років. Тому масова сівба озимих на площах із настільки низьким зволоженням є недоцільною, а на вже засіяних озимою пшеницею площах формування та якість сходів цілком залежатимуть від дощів, яких поки не прогнозується», — додає Танська.

За її словами, Україні вкрай важливо зберегти баланс і конкурентоспроможність цін на світовому ринку, що дуже непросто в умовах подальшого підвищення аналітиками USDA прогнозу світового виробництва пшениці в 2020/21 МР.

«Під впливом перерахованих вище факторів ціни попиту трейдерів на пшеницю 2 класу та фураж із початку вересня зросли на 14−18%, або в середньому на 300 грн/т за тиждень і станом на 18 вересня найчастіше становлять 7,1−7,35 і 7−7,25 тис. грн/т СРТ-порт відповідно», — підкреслює аналітика.

Керівник відділу локальних ринків звертає увагу, що раніше максимальних позначок (6,85−7,4 і 6,65−7,05 тис. грн/т СРТ-порт) вартість пшениці досягала в кінці січня-середині лютого 2019 року, при цьому ціни пропозиції на базисі FOB у той період 2018/19 МР були в середньому на 10 $/т вищими за поточні значення.

Новости по теме

| | |