ЕНЕРГО-FEST 2020: в Миколаєві навчатимуть енергоефективності в ОТГ та ОСББ

21 сентября, 2020

В понеділок, 21 вересня, на території Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся фестиваль «Енерго-Fest 2020». В заході прийняли участь 27 підприємств, які займаються енергозберігаючими технологіями, енергозбереженням та енергоаудитом. Про це повідомляє кореспондент «АгроЮг».

Ганна Норд

В рамках заходу також було розпочато відкриття чергової групи з енергоаудиту і енергоменеджменту за проектом «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему», за якою навчатимуться військовослужбовці, члени АТО і члени їх родин. Ганна Норд, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ ім. Петра Могили зауважує, що на курс набираються люди, які будуть навчатись і в подальшому впроваджувати технології енергоаудиту в життя ОТГ, ОСМД і на підприємства Миколаївської області.

— Я думаю, що сьогодні будь-яке приміщення, яке відкривається, повинно бути з енергетичним паспортом і без нього не можна навіть витрачати гроші ні на переобладнання, ні на ремонт, ні на будівництво. І взагалі, Україна йде до енергозберігаючих технологій. Це дуже важливо, бо фахівців в цьому сегменті практично немає. Тому ті, хто пройдуть курси і будуть потім в цьому напрямку працювати, неодмінно знайдуть собі роботу, тому що ця ринкова ніша тільки створюється. В рамках цього фестивалю будемо знайомити наших студентів, слухачів, представників ОСМД міста Миколаєва, ОТГ Миколаївської області з тими енергозберігаючими технологіями, які можливі для застосування безпосередньо на їх територіях і будинках, – розповіла професор Ганна Норд.

Микола Круглов

На заході присутнім був почесний громадянин Миколаєва, народний депутат України 4, 5, 6 скликання, екс-голова Миколаївської ОДА Микола Круглов, який підкреслив, що в Україні давно прийнята національна програма і стратегія сталого розвитку, але жодна з цих стратегій не виконується і жоден уряд ніколи не говорить про те, яким чином вирішувати ці всі питання.

— У нас є і прийнята національна програма, є і стратегія, але жодна з цих стратегій не виконується і жоден уряд ніколи не говорить про те, яким чином вирішувати ці всі питання. Тим не менш, зупинити прогрес практично неможливо. Починаючи з 2010 року в Миколаївській області розпочався розвиток нової енергетики: сонячні електростанції, вітрові електростанції, електростанції на річці Південний Буг. Все це дає нам можливість бачити нову енергетику. Ми бачимо, що до нас приходять і залучаються інвестори. І це говорить про те, що зупинити прогрес практично неможливо, – виступив Круглов.

Він навів приклад інвестицій в енергетичних проектах: сонячна електростанція в Одесі, на будівельно-монтажні роботи якої було залучено 1 мдрд 400 млн грн. Ці значні суми кажуть про великий ризик, на який йдуть інвестори, вкладаючись в енергетичні проекти в Україні.

— Дуже добре, що нарешті в Миколаєві відбувається цей круглий стіл, таке поважне зібрання. Ми бачимо людей, які займаються проектами «Теплий дім» в Миколаєві, і це керівники ОСМД. А найголовніше – тут присутні студенти. Без спеціалістів, без людей, які будуть проводити та реалізовувати цю політику, практично неможливо зрушити з місця, – упевнений Микола Круглов.

Тетяна Гвоздь

В рамках заходу був проведений круглий стіл, під час якого було детально обговорено всі ті перспективи і можливості, які відкриваються перед ОТГ і ОСББ.

— Вже проходить виборча кампанія, всі ми плануємо свої програми і надзвичайно важливо, щоб зараз кожен для нас зрозумів, які потрібно ставити пріоритети. Пріоритет енергоефективних заходів – один з головних. На круглому столі ми говорили про можливості фонду енергоефективності, про інноваційні енергоефективні заходи, які  впроваджуються в Україні, про успішні практичні кейси, – зазначила Тетяна Гвоздь, Регіональний координатор програми розвитку ООН в Миколаївській області.

Вона також підкреслила, що однією із груп населення, які залучаються до навчання є військовослужбовці та члени їх родин. Таким чином, вони можуть себе реалізувати, якщо візьмуть відповідальність і очолять ОСББ – можуть разом зі своїми співвласниками утримувати будинок.

Організаторами вищезазначених заходів виступили: Центр енергоефективності міста Миколаєва, Державний фонд енергоефективності та ООН.

Новости по теме

| | |