Заморозки ускладнять умови проведення осінньої посівної – Укргідрометцентр

18 сентября, 2020

У період з 18 по 22 вересня в Україні очікується суттєве зниження температури повітря з можливими заморозками на ґрунті в нічні години (до -3°С) в ряді регіонів країни. За словами начальниці відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяни Адаменко, через відсутність опадів на більшій частині території країни, умови проведення осінньої посівної можуть значно ускладнитись, передає apk-inform.com.

При цьому, як спрогнозувала експерт, до кінця вересня істотних опадів в Україні не очікується, за винятком невеликих дощів, які можливі на півночі і заході країни.

«Все це негативно впливає на хід посівної. Зараз як раз наступили оптимальні терміни для проведення сівби озимих, яку в Україні доцільно проводити в період з 10 по 26 вересня. Однак, через відсутність вологи в ґрунті, сіяти сьогодні безглуздо. Тому в поточному році нас очікує пізня посівна кампанія», — прогнозує Тетяна Адаменко.

Водночас вона додала, що очікуване похолодання не становитиме істотної загрози посівам пізніх зернових та олійних культур, оскільки вони вже практично дозріли.

Новости по теме

| | |