Учасники ВАР надали перший транш допомоги аграріям Одещини, які втратили врожай через посуху

17 сентября, 2020

У середу, 16 вересня, ВАР надала перший транш допомоги – насіння пшениці та ячменю для посівної – своїм учасникам з Одещини, які втратили урожай від посухи. На заклик про допомогу колегам відгукнулись учасники аграрної ради зі всіх регіонів України. На сьогодні зібрано понад 1,1 млн грн, законтрактовано 138 тонн пшениці та ячменю. Збір коштів триває, передає пресслужба ВАР.

«Протягом останніх тижнів у ВАР проводилась активна робота щодо збору інформації про потреби аграріїв, організації збору коштів, закупівлі посівного матеріалу та доставки його до сільгоспвиробників. Ситуація у господарствах украй важка, чимало з них не мають чим засіятись. А це – крах для господарства. У такій ситуації ВАР не міг залишити своїх учасників на одинці з бідою. За ці роки наші аграрії навчились об’єднуватись не лише у відстоюванні своїх інтересів перед владою, а й гуртуватись задля допомоги одне одному. Аграрії півдня Одещини  сподіваються на обіцяну допомогу від держави, але чекати немає часу: сіяти треба вже. Тому ми не стали осторонь і вирішили самотужки допомогти чим зможемо», – розповів голова ВАР Андрій Дикун.

Кошти учасники ВАР перераховували на рахунок кооперативу ПУСК, який централізовано закупив насіння та займається доставкою його до господарств. Всього про необхідність допомоги заявило 12 підприємств-учасників ВАР. Сьогодні посівний матеріал отримали чотири з них, іншим господарствам насіння буде доставлене найближчим часом.

«Ми цього року опинились у дуже скрутній ситуації. Урожаю практично не було. Тому надзвичайно вдячний ВАР за оперативну допомогу, за те що відгукнулись. Отак з миру по нитці і назбираємо на посівну», – зазначає керівник СТОВ «ІВА» Юрій Мулєнков.

Окрім коштів, учасники ВАР діляться з колегами власним урожаєм, надаючи матеріал для посівної. Таким чином було зібрано ще 136 тонн пшениці.

«Я був щиро вражений тим, що є люди, які готові безкорисно прийти тобі на допомогу. Кілька господарств поділились з нами посівним матеріалом. Це, звісно, не вся потреба, ми ще будемо докуповувати, але те, що тебе не залишили напризволяще – це дуже цінно і я вдячний усім за допомогу», – розповідає керівник ПП «Агрокомпанія «Агроток» Іван Баранов.

Заявлена потреба господарств-учасників ВАР, які попросили про допомогу, – 939 тонн пшениці і ячменю. ВАР наразі забезпечив 274 тонни, що становить близько 35% необхідного. Відтак, питання про допомогу держави агровиробникам залишається надзвичайно актуальним.

Новости по теме

| | | | | |