У більшості річок України спостерігається маловоддя – Держводагентство

17 сентября, 2020

Минулого місця на більшості річок України спостерігалась водність нижча за норму, близька до маловоддя. Окрім того, погодні умови на початку осені не будуть сприятливими для збільшення рівня води у річках. Про це свідчать дані Державного агентства водних ресурсів України, передає УНН.

“На більшій частині території України у серпні та вересні на річках спостерігається найнижча водність у внутрішньорічному розподілі стоку. За даними Українського Гідрометцентру, у серпні на більшості річок водність була нижчою за норму, близькою до маловоддя (21-25 % від місячної норми серпня) водність була на річках Случ, Ворскла, Оріль, Самара, Південний Буг (нижче Підгір’я), Синюха”, — сказано у відповіді.

Зазначається, що критерій маловоддя (середня витрата води менше 20% від місячної норми серпня) досягнуто на р. Рось у створі водпоста Корсунь-Шевченківський.

Окрім того повідомляється, що у вересні та жовтні погодні умови не будуть сприятливими для збільшення рівня води у річках.

“За інформацією Українського Гідрометцентру, у вересні середня місячна температура очікується вищою середніх значень, а місячна кількість опадів — у межах норми. Такі погодні умови не є сприятливими для збільшення водності річок у вересні — на початку жовтня. З огляду на багаторічні спостереження, опади та зниження температури у жовтні-листопаді можуть зумовити підвищення рівнів води на річках”, — додається у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що уряд в рази збільшить штрафи для браконьєрів-рибалок.

Новости по теме

| |