Втрати від посухи можуть сягнути 118 млрд грн

16 сентября, 2020

Через засухи і заморозки втрати сільгоспвиробників, за розрахунками експертів, можуть сягнути 118 млрд грн. Про це заявив голова громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков, повідомляє пресслужба АСУ.

За його словами, через несприятливі погодні умови сильно постраждали посіви кукурудзи. Врожайність цього року на 40% менша, ніж минулого. Не кращі справи й із соняшником, врожайність якого в частині регіонів становить усього 300-400 кг/га. Це в 4-5 разів нижче за минулорічні показники збитків.

Геннадій Новіков переконаний: щоб відновити виробництво у низці регіонів, треба змінити систему кредитування аграрного сектору, створити умови для того, щоб реально запрацював проєкт підтримки «5-7-9», надати сільгоспвиробникам компенсацію за відсотковими ставками, особливо постраждалим господарствам.

Він підкреслив, що Аграрний союз України та всі свідомі сільгоспвиробники вимагають оптимізації сплати ПДВ при настанні форсмажорних обставин, які найбільше постраждали від несприятливих погодних умов.

«Уже сьогодні треба вводити систему страхування з державною підтримкою. Відбудувати за новими принципами систему кредитування аграрного сектору, адже наявні інструменти не працюють», – зауважив голова АСУ.

Водночас, за його словами, посуха продемонструвала, наскільки зміна клімату є критичною для нашої країни, наскільки важливо на державному рівні вирішувати питання відновлення зрошення. Вже зараз зрошувальних систем потребують не лише південні регіони, а й центральна Україна, вважає Геннадій Новіков.

Новости по теме

| | |