Врожайність виноградників на Одещині через посуху впала з 8 тонн/га до 1,5 тонн/га

15 сентября, 2020

На півдні Одеської області сильна посуха вплинула на виноградники. Цього року урожай з них складе всього близько 1,5 тонн/га, хоча зазвичай досягає від 6 до 8 тонн. Такі дані озвучили в Одеській облраді після візиту в село Кам’янка Ізмаїльського району.

Посуха 2020 року поставила під питання подальше існування виноробних і аграрних підприємств всієї Бессарабії, не кажучи вже про їх розвиток і модернізацію. Крім того, сільгоспвиробники сумніваються, що зможуть повноцінно функціонувати хоча б ще рік без держпідтримки, податкових пільг і компенсації за втрачений урожай.

До відома, саме аграрні і фермерські господарства забезпечують робочі місця для місцевих жителів. Завдяки податкам, що вони платять, формують більшу частину бюджетів сіл і селищ регіону. На жаль, сьогодні питання допомоги і компенсацій агропідприємствам, які постраждали від посухи, залишається невирішеним.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що фермери Одещини перекриватимуть траси, якщо не дочекаються від держави компенсації через посуху.

Новости по теме

| | |