Тепла зима призвела до навали гризунів на Херсонщині

15 сентября, 2020

Через теплу зиму та гарну кормову базу на Херсонщині на полях інтенсивно розмножувались миші. Гризуни з’їли близько 13% врожаю зернових та ріпаку. Про це розповів Юрій Малета, керівник господарства «Ельдорадо», що на Херсонщині, передає Аgravery.com.

«В нас велика проблема з мишами, які через теплу зиму та гарну кормову базу інтенсивно розмножувались. Вони з’їли велику частку врожаю, якщо ми на коло отримали 5 тонн зернових, то без мишей цей результат був би на рівні 5,7−6 тонн. Ріпаку на коло ми отримали 3,1 тонн з гектару, а без гризунів було б 3,6−3,7 тонн», — розповідає аграрій.

За його словами, миші розмножуються на полях господарства в геометричній прогресії. І це при тому, що по усій окрузі ніхто так з мишами не боровся, як вони. Але навіть попри це, вони завдали величезних збитків господарству. І навіть зараз господарство нічого не сіє через мишей.

«Потрібно розірвати їм кормову базу, аби вони не мали чим харчуватись. Адже мої колеги посіяли ріпак і його вже немає, миші з’їли. Тому ми будемо проводити посів у більш пізні строки. Проти мишей було б доцільно провести глибокий обробіток ґрунту, але тоді в наших умовах ми просто не отримаємо сходів», — пояснює Юрій Малета.

Він додає, що без обробітку стерню не заробляють, тому насінина має максимальний контакт з ґрунтом. Тоді вся волога залишається в ґрунті, та й сама земля не так нагрівається.

«Ми сіємо ріпак із невеликою нормою — 200 тисяч насінин на гектар. І якщо ми проведемо зараз посів, то миші все поз’їдають», — стверджує фермер. Також у господарстві «Ельдорадо» зіткнулися із гризунами при вирощуванні соняшнику. Миші з’їли близько 10% рослин. «Ми їх витравили, соняшник почав зацвітати, закладати кошик. Я заходжу на поле і бачу, що в деяких рослинах немає життя. Обдивляюсь рослину і бачу, що коренева шийка обгризена. І таким чином пошкоджено 90% рослин. Ми знову витравили тих мишей. Але стан рослин істотно скорегував подальші плани», — підкреслив Малета.

Господарство мало намір вносити фунгіцид, акарицид, бор, але враховуючи стан рослин, ці витрати просто б не окупились. Адже затратна частина становила б приблизно 2 тис. гривень на гектар.

Новости по теме

| |