Восени в Україні пройде наймасштабніше дослідження використання антибіотиків у тваринництві

11 сентября, 2020

В Україні до участі у дослідженні використання антибіотиків у тваринництві залучать більше 600 респондентів – представників господарств різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство) та присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва. Дослідження охопить підприємства по усій території України. Про це повідомляє пресслужба Асоціації свинарів України.

Так, у рамках Проєкту ФАО «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)», методом випадкових чисел буде сформовано перелік господарств або великих промислових підприємств. Фахівці Держпродспоживслужби проведуть забір 350-ти зразків харчових продуктів тваринного походження та дослідження їх на вміст залишків протимікробних препаратів.

Окрім того, у ході дослідження упродовж вересня-листопада проведуть опитування більше 600 респондентів щодо використання антибіотиків у тваринництві:

«Головна мета опитування – зрозуміти, наскільки наші ветеринарні фахівці, тваринники переймаються цією проблемою, наскільки вони розуміють небезпеку згодовування антибіотиків.

Ми вважаємо, що отримані результати покажуть неготовність більшості людей зараз перейти у розряд тих, хто не застосовує протимікробні препарати. Звичайно, наразі це дуже складно – необхідно змінювати як технологію виробництва, так і систему годівлі. Набагато простіше дати тварині антибіотик, ніж вивчати альтернативні методи. Ніхто не думає про наслідки, які можуть бути. Це дослідження, зокрема, допоможе звернути увагу суспільства, виробників на негативність можливих наслідків, до яких може призвести активне «згодовування» протимікробних препаратів зараз», — зауважив Олександр Рєвнівцев, координатор Проєкту з проведення опитування.

Нагадаємо, Асоціація «Свинарі України» долучилася до Проєкту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)». Проєкт покликаний оцінити реальну ситуацію застосування протимікробних препаратів у тваринництві, покращити нормативно-правову базу та політику у країні щодо цієї проблеми, покращити потенціал національних лабораторій та можливості моніторингу, дослідити кращі практики та схеми використання протимікробних препаратів, перспективи зменшення їх застосування у майбутньому.

Новости по теме

| | | |