В Україні не вистачає потужностей картоплесховищ – експерт

14 сентября, 2020

Українська асоціація виробників картоплі надала пропозиції щодо розвитку картоплярства Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Уже є проєкт Програми з розвитку промислового картоплярства на 2021-2024 роки, що передбачає державну підтримку: компенсацію вартості будівництва сховищ, закупівлі обладнання, зрошувальної техніки, придбання сертифікованої насіннєвої картоплі та захист землі від проникнення шкідливих карантинних організмів. І вже в кінці серпня міністерство під час Всеукраїнського Дня картоплі презентувало розроблений проєкт Концепції промислового розвитку картоплярства на 2021-2024 роки. Про це розповів Сергій Рибалко, віце-президент Української асоціації виробників картоплі в коментарі Укрінформ.

«Сховище у картоплярстві – це те, навколо чого все крутиться. В Україні у зимовий період ми споживаємо промислово, ринково 1,5-2 млн тонн картоплі, а сховищ у нас сучасних — всього на 350-400 тис. тонн. Все інше – або старе, або не обладнане сучасною технікою. Нам потрібно побудувати багато сховищ, щоб у зимовий і весняний період не імпортувати картоплю з-за кордону», – каже Рибалко.

Він підкреслює, що наразі для армії імпортується суха картопля, картопля фрі, крохмаль картопляний.

«А від армії є попит, і це стратегічна річ – її  забезпеченість. Картопля має бути місцева. Тому ми подали свій проєкт будівництва заводу з переробки картоплі, він у нас відпрацьований давно, ми плануємо вже  подати заявку для відведення земельної ділянки. Все готово, буде фінансування – і поїхали», – зазначив Сергій Рибалко.

Новости по теме

| | | | | |