У розвиток миколаївського порту «Ольвія» інвестують 4,5 мільярда за 5 років

5 сентября, 2020

Концесіонер миколаївського порту «Ольвія» – катарська компанія QTerminals – протягом п’яти років інвестує близько 4,5 млрд грн у розвиток порту. Про це повідомив генеральний директор Директорату морського і річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Ярослав Ілясевич у програмі «Офіційний розмова» на телеканалі «Дім», передає «Укрінформ».

«Це модель державного приватного партнерства. В даному випадку, якщо говорити про порт «Ольвія», це безпрецедентна для країни подія. Фактично концесіонер протягом п’яти років, згідно з договірними умовами, інвестує в чистому вигляді близько 4,5 млрд грн. Для порівняння, якщо, наприклад, говорити про показники самого порту, а порт «Ольвія» в принципі достатньо непоганий серед інших портів за показниками, це приблизно в 16 разів більше в порівнянні з 2019 роком. Практично ці показники дають чітку впевненість говорити про те, що це ефективно», – підкреслив Ілясевіч.

Говорячи про розвиток морської і річкової інфраструктури в Україні, Ілясевич зазначив, що на сьогодні у країні функціонують 13 морських портів, є потужні річкові артерії, а українських моряків, що працюють на судах всього світового океану, близько 150 тисяч. Крім того, додав він, не слід забувати про ті порти, які знаходяться на окупованих територіях, а це ще 5 морських портів.

«Україна достатньо сильно позиціонується в цьому контексті. Наприклад, українських моряків, що працюють на судах усього світового океану, на сьогоднішній день налічується близько 150 тисяч. Фактично українські моряки розцінюються не як рядовий, а як командний склад морських судів провідних держав світу. Це є досить істотним показником і критерієм, за яким можна судити про якість підготовки українських моряків», – сказав Ілясевич.

Нагадаємо, 20 серпня миколаївський порт «Ольвія» офіційно передали в концесію. Серед іншого планується будівництво нових об’єктів нерухомості на території порту: зернового терміналу — універсального перевантажувального комплексу. Протягом перших 6 років концесіонер гарантує зайнятість трудовому колективу і належний рівень заробітної плати. Всього за 35 років концесії, як очікується, буде залучено до 17,3 млрд грн інвестицій.

Нагадаємо, зерновий термінал «Євровнєшторг» забезпечив 57% перевалки порту Ольвія.

Новости по теме

| | |