В Україні анонсували реалізацію вітчизняних сотрів мигдалю

2 сентября, 2020

Перша партія вітчизняних щеплених саджанців мигдалю буде готова до реалізації в Україні вже восени поточного року. Про це розповів президент Український горіховою асоціації Геннадій Юдін, на своїй сторінці у Facebook.

Він зауважує, що саджанці підростають в СФГ ім. Академіка Унанова в Балтському районі Одеської області. Господарство цього року офіційно зареєстровано як розплідник у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва. Вже завершено відповідну сертифікацію, яку провів Центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції.

«19 серпня господарство отримало державне визнання прав на об’єкти інтелектуальної власності на сорти мигдалю Луїза, Джорджія, М41 Алекс і Е5 Борозан. Вони вже пройшли всі необхідні польові випробування, кваліфікаційні процедури і експертизи. Таким чином, все готово для державної реєстрації вищевказаних сортів, які стануть першими сортами мигдалю, зареєстрованими в Україні», – повідомив Юдін.

Він зауважив, що після отримання сортового, а потім і товарного сертифікатів покупці саджанців зможуть претендувати на бюджетну компенсацію їх 80% вартості.

Новости по теме

| | |