Канадці планують збудувати три СЕС в Миколаївський області до літа 2018 року

10 октября, 2017

У серпні Кабмін схвалив «Енергетичну стратегію України до 2035 року». За цим документом, 25% енергії до зазначеного терміну держава планує отримувати з відновлюваних джерел. Канадці планують збудувати 5 СЕС загальною потужністю 90,5 МВТ та вартістю 94 млн €. Три з них будуть побудованні в Миколаївський області, повідомляється на Тokar.

Цей задум вже почала реалізовувати компанія TIU Canada. Вона інвестувала перші 14 млн € у будівництво СЕС на території Нікополя (Дніпровщина), повідомляє «КНК Медіа». Потужність об’єкту — 10,5 МВт.

«Перша наша інвестиція в рамках угоди про зону вільної торгівлі з Канадою! Роботи йдуть за планом, укладаємо кабелі».

Станція має запрацювати у жовтні-листопаді 2017 року. Таку швидкість введення в експлуатацію можна пояснити місцем розташування. Плацдармом став Нікопольський феросплавний завод, де є доступ до всіх необхідних комунікацій.

Щодо інших СЕС, які хочуть збудувати канадці, то вони з’являться у Херсонській області (одна станція) та у Миколаївський (три СЕС). Запланований термін — до літа 2018 року. Відомо, що 30% від загального бюджету проекту — це гроші TIU Canada, інші 70% — позикові кошти.

На те, що канадці обрали саме Україну є декілька причин. У липні 2016 року наша держава та Канада підписали Угоду про зону вільної торгівлі. «Цей надзвичайно важливий документ підніме торгово-економічні відносини між нашими країнами на новий рівень», — писав Степан Кубів, міністр економічного розвитку і торгівлі України.

«Канадсько-українська угода про вільну торгівлю вже працює в Нікополі! Дякуємо Прем’єр-міністру Трюдо та Президенту Порошенку за підтримку CUFTA (Canada-Ukraine Free Trade Agreement, — ред.)», — зазначено на офіційній сторінці Fb TIU Canada.

Самі канадці пояснюють свої капіталовкладення в нашу країну найвищим «зеленим» тарифом у Європі, стабільним грошовим потоком до 2030 року, швидким будівництвом і великою кількістю підрядників, а також прийнятною вартістю будівництва.

Новости по теме

| |