Миколаївські екологи опублікували пам’ятку для рибалок про правила риболовлі

29 августа, 2020

При проведенні заходів, направлених на збереження об’єктів тваринного світу та біоресурсів, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища часто стикаються з незнанням громадянами норм діючого природоохоронного законодавства. Рибалки-любителі часто не знають ні добових норм вилову водних біоресурсів, ні дозволених до вилову розмірів, ні дозволених знарядь лову, ні ділянок, де взагалі любительське рибальство заборонено, — інформує пресслужба держінспекції.

Якими способами та знаряддями лову дозволено проводити любительське рибальство на водних об’єктах загального користування?

Любительський лов риби та інших водних біоресурсів дозволено на водоймах загального користування — з берега або човна в літній період (за винятком забороненого нерестового періоду) вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом. Звертаємо увагу, що у Чорному морі ловити з човна або з іншого плавзасобу заборонено у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу).

Дозволяється підводне полювання на риб гарпунними рушницями, але за наявності посвідчення підводного мисливця, та без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів.

Лов усіх водних безхребетних дозволяється: ручним збиранням, а також: креветок, гамаруса, мотиля- однією підсакою з діаметром не більше 70 см., мідії, рапана, — щипцями, підсакою, з діаметром не більше 70 см. Та підводним ловом без застосування автономних дихальних приладів., раків — раколовкою (хапкою) з діаметром не більше 70 см. І вічком не більше 22 мм., волосінню з приманкою і рогаткою., розщіпом – не більше п’яти снастей на ловця.

Яка кількість водних біоресурсів дозволена до вилову?

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі загального користування таких видів у таких кількостях: риба-3 кг.,раки-30 шт., мідії- 5 кг.,рапана-10 шт., креветки-1кг. Також звертаємо увагу, що вивезення з водойми риби та безхребетних- як у свіжому так і у в обробленому вигляді, незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Які дозволені розміри до вилову?

Мінімальні розміри риб і водних безхребетних (в см.) дозволених до вилову рибалками-любителями: Бичок-11, Барабуля-8,5 , Білий амур-45, Головень-28, Камбала-глоса-15, Карась-10, Кефаль-20, Піленгас-38, Короп-25, Лин-20, Лящ-30, Оселедець-17, Пузанок-11, Сазан-32, Сом-60, Ставрида-10, Судак-38, Тараня-18, Товстолоб-40, Щука-32, Креветки-3,5 , Мідія-5, Рак-10.

Де взагалі заборонене любительське рибальство?

Забороняється лов риби, добування водних тварин протягом усього року: на річці Південний Буг — на ділянці від греблі Олександрівської ГЕС на протязі 4 км. униз за течією; на ділянці в межах м.Первомайська від впадання р.Кодима вниз річкою до краю міської межі; у притоці р.Синюха на ділянці від Первомайського заводу будматеріалів  до впадання в р.Південний Буг.

Звертаємо увагу на те, що не знання законодавства не є приводом  для звільнення від адміністративної та кримінальної відповідальності, — йдеться у повідомленні.

Новости по теме

| |