На Миколаївщині зафіксовано антирекорд середньої врожайності соняшнику

26 августа, 2020

На полях півдня України спостерігається катастрофічний недобір врожаю соняшнику. Чергові антирекорди зафіксовано на Миколаївщині, де середній показник врожайності культури подекуди становить лише 0,15-0,2 т/га. Повідомляє SuperAgronom.com.

На початок жнив врожайність культури на полях СФГ «Пролісок» (Веселинівський район) коливається в межах 0,2-0,5 т/га.

«Збирати почали, і те що сипле шокує, збирали турецьку селекцію, то там по 0,27 т/га. Pioneer дає по 0,4 т/га, ним поки що найбільш задоволені. Умови екстремальні, але продовжимо займатися соняшником і в наступному році», — розповіли у господарстві.

У Березанському районі області через дефіцит вологи під загрозою зриву опинились не лише жнива соняшнику, але й посівна озимих.

«Біда по всіх фронтах, не лише по соняшнику! Зараз сипле по 0,2 т/га, окремі популярні гібриди іноземної селекції дають взагалі по 0,15 т/га. Є поля де ми сіяли по літній оранці, там сипле більше — до 0,8 т/га доходить. Залишається питання щодо якості такого насіння, навіть не знаю яку олію вдасться з нього отримати», — повідомляють представники господарства ПРАТ «Прикордонник» (Березанський район).

Частину полів у господарстві вже засіяли озимим ріпаком, проте через брак вологи отримані сходи було втрачено. За настання оптимальних строків ріпак планують пересіяти озимими зерновими. Втім, якщо ситуація з вологозабезпеченням не покращиться, озимий клин засіватимуть ярими культурами восени.

Дещо краща картина з соняшником спостерігається на полях, де культуру вирощують за технологією no-till. Детальніше про стан рослин розповіли представники ТОВ «Криничанське» з Миколаївського району.

«Ми ще не почали збирати соняшник, він у нас ще зелений стоїть, думаємо що через днів 10-14 приступимо до жнив і результат нас в цьому сезоні порадує», — повідомили представники ТОВ «Криничанське».

Новости по теме

| | |