«Проєвропейська свідомість сільських громад»: як в Херсоні аналізували шляхи реформування країни

10 октября, 2017

Нестача комунікації між суспільством та владою — саме це є ключовою проблемою на шляху інтеграції України в Європу та покращення життя населення. Саме це, а також багато інших питань підіймалося під час проекту «Проєвропейська свідомість сільських громад – шлях реформування країни», який реалізовується в рамках «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейської правди» за підтримки Європейського Союзу, громадською організацією «Всеукраїнська Демократична дія», що проходить у Херсоні 9-10 жовтня.

Під час двох днів провідні експерти в аграрній сфері, економіці та управлінні аналізують можливості фермерів в регіонах, а також на прикладі реальних практичних кейсів прогнозують торгівельну спроможність українських сільгосп товарів в рамках створення зони вільної торгівлі.

Велику увагу було приділено інтеграції України в ЄС на прикладі сільського господарства. За зразком підходу LEADER, основною метою якого є сталий сільський розвиток, присутнім пояснили, як побудувати партнерство у місцевих групах дії на основі загальної комунікації між громадою, бізнесом та владою. Разом з тренерами учасники розібралися, як цей підхід діє в країнах Европейського Союзу.

Виступаючи перед аудиторією, експерт з питань стратегічного планування та розробки законодавства  проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» Валерій Бондарчук наголосив, що кооперація за підходом LEADER справжній якісний процес змін. Він стосується створення нових робочих місць, самоорганізації населення, налагодження взаємодії чиновників з громадою.

— Це локальний метод розвитку, який використовується понад 20 років, для того, щоб залучити місцевих жителів, представників всіх груп, які є на селі, до підготовки і реалізації місцевого розвитку. На 2016 рік в європейських країнах вже є понад 2600 груп дії, — зазначив експерт.

Керівник проекту, віце-президент ГО «Всеукраїнська Демократична дія» Наталія Свідерська зазначила, що в своїй роботі організація робить акцент на регіони, не дивлячись на те, що офіс базується у Києві.

—  Регіони не повинні відчувати, що вони поза процесом. Просування європейських ідей повино йти в регіони також. Вивчивши основні розділи про асоціацію України з ЄС, ми зрозуміли, що про тему сільського господарства та аграрної промисловості говориться дуже мало. Хоча сьогодні це є основа економіки країни, — зазначила вона.

Організатори наголосили, що після таких тренінгів люди по-іншому починають дивитися на представників влади, розуміють, що часом вони теж хочуть допомогти. Але у цьому необхідна допомога громадськості.

— Сьогодні ми маємо проблему коли порушена комунікація між громадою, владою, та сільгоспвиробниками. Кожен на своєму робочому місці грає роль, не поступаючись один одному і не йдучи один одному назустріч. Тому саме такі тренінги спонукають людей до діалогу. Людина починає розуміти, що вона має право контролю над діями влади, і що стосується фермерів вони вже не бояться звертатися до влади за допомогою. Вони мають можливість навчитися спільно вирішувати ті проблеми, які заважають наближатися Україні до європейських стандартів. Із-за порушення комунікації немає реалізації тієї спільної мети — покращення життя народу, — зазначила тренер Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України Ольга Озерян.

Серед спікерів були віце-президент ГО «Всеукраїнська Демократична дія», к.п.н. Сергій Джердж, експерт з питань стратегічного планування та розробки законодавства  проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» Валерій Бондарчук, д.е.н., Київський кооперативний інститут бізнесу і права Ігор Охріменко, член-кореспондент Аграрної Академії наук України Віктор Пелех, тренер Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України Ольга Озерян, екс-міністр екології та природних ресурсів України Іван Заєць, головний спеціаліст відділу розвитку фермерства та приватного сектору на селі Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України Діана Короткевич, експерт проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» (tbc) Юрій Оглашенний.

Новости по теме

| | | |