Ціни на живець свиней зберігають стабільність вже третій тиждень

22 августа, 2020

Три тижні поспіль ціни на ринку живця свиней зберігають стабільність. Незмінність котирувань підтверджують підсумки щотижневого моніторингу закупівельних цін на свинину живою вагою, який проводять аналітики Асоціації «Свинарі України».

У другій половині серпня ціни закупівлі залишаються на досягнутому рівні, коливаючись в межах 47−48,5 грн/кг.Так, у ході торгів минулої п’ятниці абсолютна більшість постачальників товарних свиней «розписали» партії для продажу в передсвятковий тиждень без перегляду цін реалізації.

Як і до цього, дещо вищі ціни закупівлі спостерігаються на Півдні країни, де оператори ринку м’яса працюють в умовах обмеженої пропозиції на фоні пожвавлення туристичної активності в останні літні тижні. Враховуючи тези м’ясопереробників про досить «стриману» реалізацію упродовж останніх кількох тижнів, частина з них сподівається на послаблення цін закупівлі в найближчий перспективі. У тому числі — через очікуване «просідання» продажів після завершення тривалих святкових вихідних та у підготовці до 1-го вересня. Виробники, з іншого боку, досі мають зменшені об’єми пропозиції кондиційних свиней, не відчувають складнощів з реалізацією запланованих товарних партій та не стикаються з відмовами з боку закупівельників.

Крім цього, відносна сталість цін на свинину в країнах Центральної Європи та послаблення курсу гривні формують несприятливі умови для сплеску імпортної активності. «З огляду на такі ринкові обставини, якщо наступного тижня матимуть місце коливання цін закупівлі, то, найвірогідніше воно відбуватиметься в межах поточного їх діапазону, а середня зміна котирувань буде епізодичною та не перевищуватиме 0,5−1,5%», — коментують аналітики.

Новости по теме

|