Поліція Миколаївщини затримала браконьєрів, що виловили 118 раків та 22 рибини

21 августа, 2020

На Миколаївщині затримали браконьєрів, що виловили 118 раків та 22 рибини за допомогою забороненого знаряддя. Улов горе-рибалок правоохоронці випустили до водойми, а браконьєрів притягнули до адміністративної відповідальності, — інформує Поліція Миколаївської області.

20 серпня біля с. Дорошівка Вознесенського району співробітники оперативної групи поліції з протидії незаконному вилову водних біоресурсів на водних об’єктах УПД ГУНП в Миколаївській області спільно з інспекторами державної екологічної інспекції у Миколаївській області провели відпрацювання.

У ході спільного рейду правоохоронці викрили двох рибалок, які здійснювали незаконний вилов риби та раків, на вилов яких наразі діє заборона на узбережжі Південного Бугу.

З трьох одиниць заборонених знарядь лову, браконьєрських сіток, поліцейські вилучили та випустили у водойму 5 товстолобів, 10 карасів, 4 ляща, 2 соми та тарань, а з 20 раколовок — 118 раків.

Також у ході заходів правоохоронці вилучили 5 браконьєрських вершів.

На рибалок інспектори державної екологічної інспекції у Миколаївській області склали адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП «Порушення правил рибальства», що тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Адміністративні матеріали направленні до суду для прийняття законного рішення. Незаконні знаряддя лову поліцейські вилучили з подальшим знищенням.

Нагадуємо, що задля збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. На Миколаївщині така заборона розпочалася з 10 серпня та триватиме до 15 вересня.

Вилов членистоногих під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків на водоймах загального користування та 50 екземплярів – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також у Правилах любительського і спортивного рибальства зазначено мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см.

Новости по теме

| | | |