Миколаївський порт «Ольвія» офіційно передали в концесію

20 августа, 2020

В четвер, 20 серпня, Миколаївський спеціалізований морський порт «Ольвія» офіційно передали в концесію катарської фірмі QTerminals терміном на 35 років. Підписання відбувалось в ефірі YouTube, — інформує АгроЮг.

На підписанні договору були присутні генеральний директор QTerminals Невілл Біссет, представник компанії Мохаммад Юсеф Джаміль Аль Лаххама,Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій в ході підписання договору повідомив, що на першому етапі в проєкт буде інвестовано 3,4 мільярда гривень. Концесіонер зобов’язується щорічно виплачувати близько 80 мільйонів гривень на розвиток інфраструктури Миколаєва.

Такж міністр зазначив, що компанія QTerminals запевнила в збереженні трудового колективу і належних заробітних плат.

— На першому етапі буде проінвестовано 3,4 мільярда гривень в цей проєкт. За весь термін концесії, а це 35 років, буде залучено до 17,3 мільярда гривень прямих інвестицій. І що не менш важливе, що робить цю подію історичною це те, що це перша пряма катарська інвестиція, друга за розміром після «Криворіжсталі». Крім того, це найбільша інвестиція в портову галузь, хочу запевнити, що договір підписується на дуже вигідних умовах для держави. Щорічний концесійний платіж буде складати не менше 80 мільйонів гривень, а це перевищило в 16 разів фінансові результати минулого року, концесіонер повинен забезпечити загальний обсяг перевалки не менше 2,5 тонн в рік. І також проінвестувати близько 80 мільйонів в рік в інфраструктуру Миколаєва. У порту буде побудований універсальний перевантажувальний комплекс, що передбачено в проекті. І, звичайно, ми не забуваємо про важливу соціальну місію — збереження робочих місць. Концесіонер згодом 6 років гарантує зайнятість трудовому колективу. Від проекту мають виграти всі учасники концесійного договору, — повідомив Владислав Криклій.

Новости по теме

| | | |