В Україні визначили граничні обсяги експорту пшениці на 2020-2021 роки

18 августа, 2020

Мінекономіки та учасники зернового ринку погодили граничні обсяги експорту пшениці на 2020/21 МР. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У Мінекономіки 17 серпня разом з учасниками ринку зерна — аграрними асоціаціями, виробниками, переробниками та експортерами — підписали додаток до зернового Меморандуму і таким чином узгодили граничний обсяг експорту зерна у 2020/2021 маркетинговому році. Відповідно до додатку, погоджено наступні експортні цифри — 17,5 млн тонн пшениці та тисяча тонн жита.

«Зерновий меморандум є гарним прикладом вміння домовлятися і приймати збалансовані рішення. На нашу спільну думку, експорт у 17,5 млн тонн пшениці та тисячу тонн жита на цей маркетинговий рік — це той орієнтир, який збереже нам і внутрішню продовольчу безпеку, і експортні можливості», — розповідає Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Таким чином, враховуючи коронакризу, в прогнозному балансі збільшиться обсяг перехідних залишків на півмільйона тонн — до 1,7 млн тонн.

«В залежності від погодних умов та кінцевих даних щодо обсягів виробництва пшениці від Держстату, прогнозні баланси ринку зерна можуть бути переглянуті підписантами Меморандуму у четвертому кварталі», — підкреслив міністр.

Зазначимо, що наразі, урожай зерна очікується на рівні 72,1 млн тонн. Слід додати, що зерновий меморандум укладається щороку з 2011 року. Документ передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку.

Новости по теме

| | | | |