В Україні в тіні знаходиться 8 млн га землі

17 августа, 2020

Близько 8 млн га української землі знаходиться в тіні. Про це в коментарі АгроЮг розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Про це свідчить інформація супутникового моніторингу від Світового банку, — повідомив заступник міністра. Загалом близько 5% від усієї землі обробляється селянами-одноосібниками, — розповів Висоцький. Натомість, близько 8 млн га оброблюються організованими компаніями, які не сплачують за це податків. Таким чином вона перебуває в тіні.

Згідно цієї схеми, яка вже багато років працює в Україні — земля віддається в оренду бізнесу, але ніяких документів офіційно не оформлюють, — розповів Тарас Висоцький.  

Ситуація вирішиться з впровадженням моніторингу земель, — розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, який орієнтовно запустять з моменту відкриття ринку землі. Але вже до кінця року стане відома сама процедура його впровадження.

— Моніторинг буде запущено зі стартом ринку землі із 1 липня. Буде відстежуватись вся інформація, обмін між реєстрами зараз готовий, протоколи підписані, як це буде працювати ми до кінця року представимо і кожен українець матиме доступ до розуміння як впроваджується ринок землі в Україні. 

Нагадаємо, що АгроЮг писав, що в уряді обговорюють можливість виділення на підтримку аграрного сектору у 2021 році 8,442 млрд грн із подальшим збільшенням суми у наступні роки – до 8,480 млрд грн у 2022-му і до 8,988 млрд грн – у 2023-му.

Новости по теме

| | | |