Україна поступово виходить з економічної кризи, — Шмигаль

17 августа, 2020

У третьому кварталі 2020 року економіка України почала відновлюватися.  Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, на своїй сторінці у Facebook.

«Коронакриза — це не лише серйозний удар по медичних системах країн. Це також одна з найбільших економічних рецесій за останні 70 років. Фактично всі світові економіки показали стрімкий рівень падіння ВВП у другому кварталі», — зазначив Шмигаль.

Так, рівень падіння ВВП у другому кварталі 2020 року становив: Іспанія — 22,1%. Велика Британія — 21,7%. Франція — 19%. Німеччина — 11,7%. Україна — 11,4%. США — 9,5%. Польща — 7,9%. Проте, у третьому кварталі економіка України почала відновлюватися.

«На це, крім відновлення споживання, позитивно вплинув збір врожаю, який фактично перенісся з другого кварталу на третій через погодні умови. Також, згідно з прогнозами Мінекономіки, в наступні 3 роки ВВП буде зростати в середньому більш ніж на 4% щорічно», — додав прем’єр.

Краще себе почуває і середній та малий бізнес.

«Загальний об’єм позик для малого та середнього бізнесу вже склав 4,2 млрд грн. 75% всіх кредитів для МСБ з лютого було видано саме в межах програми «5-7-9%». Найбільше кредитів видано українським фермерам — 57%, ще 17% — це торгівля і 6% — це промисловість. Такий об’єм кредитування дає змогу говорити, що програма працює не на папері, а дійсно допомагає українському бізнесу».

Новости по теме

| | |