Формат багатосторонніх міжнародних консультацій дозволить досягти прогресу в боротьбі з АЧС, — В.Лапа

9 октября, 2017

Країнам Центральної та Східної Європи потрібно спільно боротися з поширенням африканської чуми свиней (АЧС), у цьому контексті доцільно запровадити формат регулярних багатосторонніх міжнародних консультацій. З такою ініціативою виступив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час зустрічі із заступником керівника місії Посольства Угорщини в Україні Ласло Чаба Пап.

За його словами, поширення вірусу АЧС актуальне для багатьох країн Східної та Центральної Європи. Тому сьогоднішня зустріч представників угорської сторони зі спеціалістами Держпродспоживслужби та бажання поглибити співробітництво є актуальними і своєчасними.

«Ми періодично проводимо зустрічі та консультації з колегами з Румунії, Польщі, Молдови, країн Балтії. Однак, це у більшій мірі двосторонні зустрічі. На наше переконання, доцільно було б напрацювати формат багатосторонніх зустрічей за участю всіх зацікавлених у вирішенні даної проблеми країн», — заявив Володимир Лапа.

Такі зустрічі, підкреслив Голова Держпродспоживслужби, повинні проходити з періодичністю місяць-півтора.

Угорська сторона у свою чергу висловила зацікавленість у налагодженні тіснішого співробітництва між компетентними органами обох країн з метою мінімізації впливу цього захворювання на економіки країн. «Ми готові обмінюватися інформацією, напрацюваннями та ідеями для того, аби отримати позитивні результати вирішення цієї проблеми», — наголосив заступник керівника місії.

За результатами зустрічі сторони домовилися у найближчій перспективі організувати переговори спеціалістів Держпродспоживслужби та компетентного органу Угорщини із залученням представників Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, під час яких сторони проаналізують ситуацію з АЧС на кордоні Закарпатської області України та Угорщини, зможуть окреслити спільні дії для врегулювання найбільш нагальних проблемних питань.

Новости по теме

| | |