Держава підтримуватиме органічних виробників в Україні: розроблено три пропозиції

12 августа, 2020

Уряд розробляє програму державної підтримки органічних виробників в Україні. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький під час агропромислового форуму Agro-2020, – повідомляють кореспонденти АгроЮг.

Заступник міністра зокрема відзначив, що в Україні є план розвитку органічної продукції. Зокрема на цей рік площа органічної продукції мала становити 500 тис га, а частка площ у загальному відношенні – 1,1%.

— Наразі нам є куди зростати, щоби цього досягнути. Ми маємо виконання 0,7% і меншу площу. Але в нас є чітке бачення, як це зробити, – повідомив заступник міністра.

До кінця місяця у міністерстві оприлюднять систему контролю обігу, сертифікації споживачів. Наступний етап – державна підтримка органічних виробників.

— Ми напрацювали спільно і будемо восени дискутувати з нардепами, пропозиції щодо запровадження державної підтримки у сфері органічного землеробства, виробництва. Є три базові пропозиції – це компенсація вартості сертифікації, пряма доплата на гектар, де відбувається органічне виробництво – не більше 50 гектарів і 50% компенсації засобів захисту рослин, добрив, які сертифіковані як органічні, – розповів Висоцький.

В майбутньому, стверджує заступник міністра, це дозволить розширити площі під виробництво органічної продукції, відповідно збільшити експорт в Європу.

— Адже майбутнє – за органічною продукцією, – підсумував Тарас Висоцький.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що в Україні є тенденція до скорочення площ під органікою.

Новости по теме

| | |