Цей рік – пріорітетний для розвитку сільського господарства, – Петрашко

11 августа, 2020

Агропромислову виставку Agro-2020 в Києві відкрили Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. У рамках відкриття заходу посадовці розповіли про основні напрями розвитку сільського господарства в Україні та про державну підтримку аграріїв, повідомляють кореспонденти АгроЮг.

Зокрема, Денис Шмигаль розповів, що в цьому році уряд поставив пріоритетним завданням розвиток сільського господарства. Адже важливо, щоб робочі місця, податки лишались в Україні, – відзначив прем’єр. Для цього уряд в цьому році збільшив держпідтримку аграріїв.

— З боку уряду приділяється багато уваги урядовим програмам. Зокрема, реформуванню земельних відносин, програмі розвитку малого і середнього фермерства, програмі розвитку переробки в АПК. Цим секторам особливо приділяємо увагу, – розповів Шмигаль.

Ігор Петрашко конкретизував, що за останні роки сільське господарство України набирає обертів. Особливо відзначив показники експорту.

— Ми горді за наш розвиток сільського господарства за останні роки. Експортний потенціал величезний, в 2000-2001 експорт був лише 1 млн грн зараз більше 50 млн. Але спиняиись ми не будемо. Є державні програми підтримки – на цей рік виділено 4 млрд грн, – зазначив він.

Нагадаємо, що уряд планує спрямувати 1 млрд грн на підтримку розвитку тваринництва та переробку сільгосппродукції.

Згідно з проектом постанови Кабінету міністрів, із коштів за цим напрямом, зокрема, планується компенсувати вартість введених у дію близько 50 тваринницьких ферм і комплексів, а також вартість будівництва п’яти тваринницьких об’єктів за рахунок залучених кредитних ресурсів у 2018-2019 рр.

На часткову компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва буде виділено 1 млрд грн. Водночас, згідно з пояснювальною запискою, в 2019 році за цим напрямом 9,5 тис. сільгосптоваровиробників купили 26,07 тис. од. техніки та обладнання на загальну суму 5,8 млрд грн.

На напрям фінансової підтримки заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів планується спрямувати 1,2 млрд грн, що, за підрахунками уряду, дасть змогу здешевити кредити загальним обсягом понад 15,5 млрд грн, зокрема 7,2 млрд грн — короткострокові кредити, 8,3 млрд грн — середньострокові та довгострокові, — йдеться у повідомленні.

Для фінансової підтримки розвитку фермерських господарств буде виділено 185 млн грн, для розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства — 400 млн грн. Ще 215 млн грн планується спрямувати сімейним фермерським господарствам додаткової фінпідтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб.

Новости по теме

| | | |