Як отримати державну підтримку бджолярам в 2020 році: оприлюднений алгоритм

8 августа, 2020

Департамент агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації оприлюднив алгоритм надання державної допомоги бджолярам в 2020 році. Про це пресслужба депаратменту повідомила «АгроЮг».

Відзначимо, що дотація за бджолосім’ї регулюється постановою Кабінету Міністрів України«Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107» від 20 травня 2020 р. № 395  і надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.

Отже, щоби пасічникам розраховувати на державну підтримку своєї справи, необхідно зробити декілька основних кроків.

Крок 1. Підготувати для отримання дотації за бджолосім’ю документи:

  • копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
  • копію рішення про державну реєстрацію потужності;
  • копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);
  • копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (лише фізичні особи);
  • копію паспорта громадянина України (лише фізичні особи);
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
  • довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Крок 2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування).

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Увага: Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у державному реєстрі потужностей операторів ринку. 

Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіальному органу компетентного органу за адресою потужності (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39).

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (додаток) видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки (наказ Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 № 184/82).   

Пам’ятка отримання ветеринарно-санітарного паспорту та обстеження пасіки

Вартість отримання ветеринарно-санітарного паспорту на пасіку – 50,88 грн (без НДС) (наказ 96 від 13.02.2013 Мінагрополітики). Здійснюється в територіальних управліннях Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області – колишні управління ветеринарної медицини).

(абз.1 ст.13 Закону України «Про бджільництво», п.5 Порядку реєстрації пасік, затверджений Наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук за №184/82 від 20.09.2000)

Обстеження пасіки проводиться районними, міськими лікарнями ветеринарної медицини  (абз.1 ст.13 Закону України «Про бджільництво», п.4 Порядку реєстрації пасік, затверджений Наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук за №184/82 від 20.09.2000)

Кілінічнийогляд – 1 бджолосім’ї -29,73 грн (без НДС) (наказ 96 від 13.02.2013 Мінагрополітики).

При видачі ветеринарно-санітарного паспорту вперше – клінічному огляду підлягають 100 % бджолосімей пасіки з відбором зразків.

При щорічному обстежені клінічному огляду підлягають не менше 10 % бджолосімей з відбором зразків.

При паспортизації пасік для лабораторних досліджень відбирають матеріал від 10 % бджолосімей.

При щорічному обстеженні при наявності ветеринарно-санітарного паспорту дослідження безкоштовні.

При видачі вперше ветеринарно-санітарного паспорту дослідження (10 % від наявних бджолосімей): Вароатоз 15,33 грн., Нозематоз – 13,37 грн.,  Акарапідоз -13,37 грн., Американський гнилець – 143,47 грн., Європейський гнилець – 143,47 грн. (розмір плати зазначений без НДС).

Державна реєстрація операторів ринку (пасік)

Потужності з первинного виробництва підлягають державній реєстрації. (ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39.)

Реєстрація здійснюється в територіальних управліннях Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області – колишні управління ветеринарної медицини).  Для проведення реєстрації необхідно подати заяву встановленого зразка. Державна реєстрація безкоштовна.

Крім того відзначається, що відповідно до п. 8 ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» операторам ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу відповідно до цього Закону, та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.

Довідки за телефонами департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: (0512) 37 74 02, 37 78 35. Інформація щодо державної підтримки доступна на вебсторінці департаменту офіційного вебсайту обласної державної адміністрації за посиланням: https://www.mk.gov.ua/ua/oda/pidrozidyly/apk/financy_pidtymka/ та сторінці департаменту в соціальній мережі Фейсбук.

Новости по теме

| | |