За перше півріччя 2020 року Україна поставила до ЄС агропродукції на $4,6 млрд

7 августа, 2020

У січні-червні 2020 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зменшився на 5,1 % – до $4,6 млрд, з яких $3,0 млрд припало на експорт, а $1,6 млрд – на імпорт. На цьому зауважив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

При цьому, зазначив він, зменшення експорту та збільшення імпорту спричинили відповідне зниження позитивного для України сальдо до $1,4 млрд.

«Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка складає близько 75 % обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами», – зазначив експерт.

За його словами, основні обсяги поставок до Євросоюзу Україна забезпечує за рахунок зернових ($1088 млн) та олійних ($145 млн) культур, олій та жирів ($957 млн), залишків і відходів харчової промисловості ($227 млн).

В імпорті до України з європейських держав відсутня чітко виражена товарна структура, зауважив Микола Пугачов. Більшою мірою здійснюється закупівля тютюнових виробів ($130 млн), продуктів для годівлі тварин ($106 млн), алкогольних напоїв ($130 млн), різних харчових продуктів, у т.ч. екстрактів з кави, чаю, соусів ($150 млн) і  молокопродуктів ($131 млн).

Від початку 2020 року вітчизняними експортерами були повністю використані річні квоти на мед, ячмінну крупу і борошно, оброблений крохмаль, консервовані томати, яблучний і виноградний соки.

Хоча в цілому для України показники зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією з Євросоюзом у І півріччі 2020 року погіршились, це не є критичним. Адже у 3-му і 4-му кварталах ймовірні помітні зрушення в її обсягах, що диктуватимуться урожаєм в новому сезоні, підсумував Микола Пугачов.

Новости по теме

| | |