Експерт прогнозує нові виклики для вітчизняного зернового бізнесу

7 августа, 2020

Більш пильна увага до якості та безпеки сільськогосподарської продукції, наслідки політичної турбулентності та економічної кризи – ті нові виклики, які наздоженуть учасників зернового бізнесу на додачу до вже наявних проблем. Таку думку АПК-Інформ висловив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

«Гарна погода, добрі результати торгівлі сезону, що завершився, дають підстави вважати, що новий МР в обсязі виробництва виявиться не гіршим, а, можливо, навіть і кращим. Відповідно, і виробники, і експортери зіткнуться практично з тими самими проблемами, які були попереднього сезону (в основному логістичні), до яких додадуться нововведення у вимогах з боку країн-покупців української продукції», – зазначив він.

Президент УЗА вважає, що драйверами зернового сезону-2020/21 будуть нові правила покупців із приймання та переміщення вантажів. У першу чергу, це стосується якості та безпеки, оскільки Європейський союз вводить нові правила щодо вмісту хлорпірифосу.

«І для сільгоспвиробників, і трейдерів досі залишається питанням, яким чином ми як країна Україна зможемо контролювати зі свого боку нові вимоги до якості та безпеки зерна, яке постачається. Нагадаю, що Європа купує в України понад 30% загального експортованого зерна і є дуже великим споживачем олійних культур. Створення нових правил системи контролю якості та безпеки товару стане на найближчий сезон основоположним для всіх експортерів», – підкреслив Горбачьов.

Він також додав, що не варто забувати про наслідки політичної та економічної турбулентності, яка зависла у світі, – це і вибори президента в США, і економічна допомога країнам, що постраждали від пандемії коронавірусу, – які можуть призвести до серйозних економічних та фінансових змін у світі. Наприклад, те, що США вливають трильйони доларів у свою економіку, тим самим послаблюючи курс долара, вже сьогодні призводить до перерозподілу торгівлі зерном.

Новости по теме

| |