Через неврожай ріпаку в Україні на ринку зберігаються високі закупівельні ціни

4 августа, 2020

Високі європейські ціни підтримують закупівельні ціни на ріпак в Україні на рівні $425-428/тонна (14-14,1 тис. грн/тонна в порту або 13,7-13,9 тис. грн/тонна з доставкою на завод, — інформує AgroTimes.

Як зазначається, головним чинником зростання цін залишається зменшення врожаю ріпаку. В Україні станом на 30 липня з 75% площ намолочено лише 1,8 млн тонн ріпаку, тому загальний врожай не перевищить 2,4-2,5 млн тонн, а експорт складе 2-2,1 млн тонн із прогнозованих раніше 3 млн тонн.

А торік  ЄС збільшив імпорт ріпаку з Канади, у порівнянні з попереднім сезоном у чотири рази, до 1,993 млн тонн, тому цього року поставки ріпаку з України легко замінять канадською канолою, врожай якої перевищить минулорічний.

Тим часом у світі спекулятивне зростання цін на рослинні олії підтримує котирування ріпаку, хоча стабільність цін на сою підтверджує перегрітість ринків рослинних олій. Тому в разі гарного врожаю сої та сезонного нарощування виробництва пальмової олії їх очікує різке падіння.

«Якщо два тижні тому найбільше дорожчала пальмова олія (на прогнозах скорочення виробництва та активізації експорту), то минулого тижня різко виросли котирування соєвої олії на очікуваннях збільшення її споживання в США з боку виробників біодизеля, хоча фактичне споживання у порівнянні з минулим роком зменшилося», – йдеться в повідомленні.

Новости по теме

| | |