Пізні жнива призвели до падіння ВВП в Україні

3 августа, 2020

Пізні жнива призвели до падіння внутрішнього валового продукту в державі. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«З послабленням карантинних заходів вже з травня почалося поступове відновлення як внутрішньої, так і світової економічної активності. Останнє підтримало зростання цін на світових товарних ринках. До повноцінної роботи вже повернулася більшість вітчизняних підприємств найбільш постраждалого під час коронакризи сектору послуг. Ситуація на ринку праці хоч і залишається гіршою за докризову, однак демонструє ознаки стабілізації. Наприкінці ІІ кварталу накопичено значний бюджетний ресурс для підтримання економіки та фінансування виплат за борговими зобов’язаннями», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що прогноз ВВП на 2020 рік переглянуто в бік суттєвішого падіння — близько 6%. Збереження адаптивного карантину в низці областей та все ще пригнічений внутрішній попит стримуватимуть відновлення економіки.

«Зростання цін на сирі продукти харчування пришвидшиться на початку 2021 року, проте очікувана достатня пропозиція фруктів та овочів знизить продовольчу інфляцію до 3−5% у 2021/22 роках», — додають в НБУ.

Нагадаємо, Україна наприкінці серпня може отримати від міжнародних банків позику на $350 млн.

Новости по теме

| | | |