На Одещині господарство «Агропродукт» зібрало перший врожай лаванди

31 июля, 2020

У селі Василівка Болградського району Одеської області завершили збір врожаю лаванди. Про це йдеться у матеріалі інтернет-видання dumskaya.net.

Місцеве підприємство «Агропродукт» почало висаджувати лаванду два роки тому. Спочатку в тестовому режимі висадили 50 га кущів, які добре прижилися і випустили квіти. Тому в кінці осені минулого року висадили ще 50 гектарів лаванди, в цей раз більш ароматною олійною культурою, саджанці якої набували в Болгарії.

Наразі з дворічних кущів зібрали квіти і відправили на сушку, після чого з них відберуть насіння, частину яких використовують для виготовлення ароматичних мішечків, а залишок продадуть. Квіти ж однорічної лаванди зрізали трактором з косаркою, щоб у рослин краще розвивалася коренева система.

У наступному році поряд з полем планують побудувати міні-завод з виробництва ароматичних масел – це основна мета вирощування лаванди в Василівці. Крім того, неподалік хочуть поставити бджолині вулики, щоб збирати лавандовий мед.

Разом з цим «Агропродукт» хоче заробляти і на організації фотозоні в період цвітіння лаванди – в останні роки одесити заради красивих аватарок буквально «полюють» за фіолетовими полями в області.

Новости по теме

| |