Україна на чверть зменшила експорт молочної продукції

29 июля, 2020

Україна за січень-червень 2020 року експортувала молочної продукції на $ 116,2 млн, що майже на чверть поступається торішньому аналогічному показнику. Про це повідомив аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Відзначається, що найбільше скорочено відвантаження на зовнішні ринки українського згущеного молока, вершків (на 36%) і вершкового масла (на 43%). Крім того, молока і згущених вершків продали за кордон менше на 22,8%, молочнокислих виробів – на 22,3%, сирів – на 17%. При цьому нарощування на загальному негативному фоні показала лише молочна сироватка (+ 0,3%), дещо більший приріст дало морозиво – 6,1%. Найбільше зріс експорт казеїну (14,2%).

«Найбільше нашого масла купують Азербайджан, Молдова, Грузія, Казахстан і Вірменія. Що ж стосується сухого і згущеного молока, то до того самого переліку додається ще Ізраїль – і все », – уточнили в АПМ.

При цьому, за їхніми даними, надзвичайно швидкими темпами зростає імпорт молочних продуктів в Україну: за звітний період його приріст склав 160%, до $ 140 млн. Через це негативне торгове сальдо зросло більш ніж на $ 24 млн.

На думку аналітиків, високі показники імпортованих товарів стали можливими через те, що внаслідок карантинних заходів була зменшена ввізне мито, а ось експортні квоти для українських виробників влада не переглянула. Саме тому кількість експортованих товарів в інші держави зменшується.

Новости по теме

| |