Миколаївські бджолярі розповіли, що через заморозки та посуху вдвічі скоротилось виробництво меду

29 июля, 2020

Екстремальні погодні умови на Півдні України цього року, зокрема на Миколаївщині, негативно вплинули на виробництво меду. Так, спочатку весняні заморозки, потім тривала посуха призвели до зменшення цвітіння медоносних рослин. Це не могло не позначитись на загальній ситуації. Про це розповів в коментарі АгроЮг один із засновників сімейної пасіки родини Спанатій — «Let it bee» Андрій Спанатій.

Ситуація така, що в цоьому році погані результати майже з усіма видами меду, — розповідає пасічник. Ранньому меду зашкодили заморозки, пізньому — посуха.

«Почався рік з того, що квітень був прохолодний. Всі сподівались на рапсовий мед. Спочатку було багато рапсу. І ми гадали, що все буде добре. Потім зіпсувалась погода і він тільки днів 5 виділив  для бджіл меду. А цвіте він загалом 30 днів. Недобрали меду. Акація не цвіла, бо повимерзала, а різнотрав’я згоріло. Це все до соняха. Але й соняшникового меду вдвічі менше ніж в минулому році»

Загалом ситуація ще не зовсім втрачена, — розповідає Андрій Спанатій. Остаточно можнабуде підбивати підсумки взимку.

«Це і від бджоли залежить, що не було природнього взятку. Так як не годуємо цукром, її розвиток помітно уповільнився. Ті сім’ї, які потужні принесли свої 20-25 кілограм. А звичайні — 15 кілограм з вулика. В принципі це середній результат. Але буде ще друга, контрольна відкачка зимова, тоді подивимось і зможемо сказати точно, чи успішним був сезон. Але наразі можна сказати, що меду в цьому році точно буде менше»

Нагадаємо, що АгроЮг писав про зменшення виробництва меду в сезоні 2020 через погодні умови. Голова союзу бджолярів Миколаївської області Андрій Галдін розповідав, чому для бджолярів провалився медовий сезон. 

Андрій Спанатій 

Новости по теме

| | | | |