На Миколаївщині випала найменша кількість опадів

29 июля, 2020

За даними Укргідрометеоцентру найбільша кількість опадів у другій декаді липня відмічалася у Сумській, Харківській, Луганській, Рівненській та Львівській областях — 34-64 мм (152-212% декадної норми), найменша — у Миколаївській області, лише 2 мм. Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України.

«Станом на 20 липня запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту під кукурудзою на більшості площ західних та північно-східних областей залишалися на достатньому (21−30 мм і більше) на решті площ — на задовільному (11−20 мм) рівнях», — йдеться в повідомленні.

На багатьох площах Черкаської, Кіровоградської, в окремих районах Полтавської, Дніпропетровської, Миколаївської, Харківської та півдні Київської областей ґрунт був зволожений недостатньо (менше 7 мм продуктивної вологи), в окремих районах цих областей — майже сухий.

«Під цукровим буряком зволоження орного шару ґрунту було переважно недостатнім — 5−10 мм продуктивної вологи. Задовільне та достатнє зволоження орного шару ґрунту відмічалося в окремих районах Вінницької, Черкаської та Полтавської областей», — зазначають науковці.

Крім цього, під соняшником запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту на більшості площ південних, частині площ Дніпропетровської, Полтавської, Луганської, Харківської, Кіровоградської, Чернігівської та Київської областей не перевищували 2−10 мм, у більшості районів Херсонської, окремих районах Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей орний шар ґрунту був зовсім сухий. На решті площ вологозабезпечення було на задовільному (12−20 мм) та достатньому (21-28 мм) рівнях.

«Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під соєю на більшості площ західних, окремих площах Харківської та Вінницької областей були на задовільному та достатньому рівні — 12−18 мм та 22−33 мм відповідно. У центральних областях зволоження було недостатнім (2−9 мм), місцями орний шар ґрунту був сухий зовсім», — додали експерти.

Нагадаємо, у НААН порадили аграріям поквапитись із збиранням врожаю через несприятливі агрометеорологічні умови.

Новости по теме

| | | | |