У НААН порадили аграріям поквапитись із збиранням врожаю через несприятливі агрометеорологічні умови

28 июля, 2020

Спекотна та волога погода в Україні сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб і шкідників на посівах, тому необхідно оперативно проводити збиральні роботи. Про це повідомляється на сайті Національної академії аграрних наук України.

У другій та на початку третьої декади липня спостерігалася нестійка за температурним режимом погода зі значними коливаннями добових температур повітря, спекотні дні змінювалися прохолодними. Похолодання в окремих регіонах супроводжувалося дощами різної інтенсивності та кількості, грозами, градом та шквалами. Середньодобова температура на 1-6°C перевищувала декадну норму і становила від 17,5°C на заході – до 27°C тепла на півдні. Поверхня грунту вдень нагрівалася до 57-65°C, вночі охолоджувалася до 6-13°C тепла. Опади різної інтенсивності спостерігалися майже на всій території країни.

За інформацією науковців, наразі важливим є питання підготовки ґрунту під майбутній урожай, найголовніше це збереження наявної вологи та накопичення майбутньої. Так, за багаторічними даними, кількість опадів, ймовірних у третій декаді липня та в серпні становить близько 100 мм. Якщо цю кількість зберегти від непродуктивних втрат, то буде сприятлива ситуація для отримання своєчасних сходів, передусім – ріпаку озимого.

Новости по теме

| | |