На Миколаївщині продовжують випалювати стерню після жнив – рятувальники загасили 5 пожеж за минулу добу

27 июля, 2020

В Миколаївській області триває кампанія зі збирання зернових культур. Деякі суб’єкти господарювання, попри заборони, щороку спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. Про це йдеться у матеріалі ГУ ДСНС України в області.

«Мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання може призвести до пожежі на сусідніх полях, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади. При спалюванні стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність грунту», – зазначають у відомстві.

У неділю, 26 липня по області та м. Миколаєву зберігалась висока пожежна небезпека (5 клас), та громадяни продовжили випалювати сухостій на сільгоспугіддях області, цього разу пожеж зареєстровано одразу 5. Так, двічі горіли пожнивні залишки, суха трава та чагарники у с. Добре Баштанського району, загальна площа горіння склала 9 га. У Новоодеському районі вогнеборці двічі залучались до гасіння пожеж на скошених полях у с. Новоінгулка та поблизу с. Улянівка (2,7 га). Ще один випадок спалювання стерні зареєстровано у с. Щасливе Березанського району на площі 4,5 га. Переважними причинами стало необережне поводження з вогнем, в одному з випадків — підпал.

До їх гасіння залучались 5 одиниць пожежно-рятувальної техніки, 18 осіб від ДСНС, на місцях працювали співробітники поліції.

Новости по теме

| | |