Посівні площі на окупованих територіях України становлять 1,5 млн га

25 июля, 2020

Спеціалісти EOS Сrop Monitoring та науковці з Інституту космічних досліджень НАНУ та ДКАУ, користуючись лише супутниковими знімками та технологіями машинного навчання, створили карту посівів на тимчасово окупованих територіях України та підрахували їх площу. Про це інформує пресслужба компанії EOS Сrop Monitoring.

За даними дослідження, площа посівів на непідконтрольних Україні частинах Донецької, Луганської областей та Криму становить 1,5 млн га. Загальна ж кількість посівів на території України сягає понад 29 млн га.

Як зазначається, для побудови карти посівних площ команда використала алгоритми глибинного навчання, що раніше застосовувались для пошуку нелегальних полів.

«Для навчання та валідації алгоритмів використовувалися зібрані наземні дані вздовж доріг, що містили інформацію про тип наземного покриву. Похибка отриманої карти посівних площ станом на 10 липня становить 3% на тестовій незалежній вибірці», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що аномально тепла зима призвела до втрати посівів на понад 160 тис. га полів Одещини – супутникове спостереження.

Новости по теме

|