Аграрії Одещини зустрілись з міністром економіки Петрашко

17 июля, 2020

У п’ятницю, 17 липня, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко взяв участь у панельній зустрічі з представниками Одеської ОДА, керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерами, виноробами та науковцями щодо актуальних питань підтримки і розвитку АПК Південного регіону.

«Мінекономіки у постійному діалозі з аграріями та експертами для напрацювання і впровадження ефективних інструментів підтримки аграрної галузі. Ця галузь є драйвером економіки, тому робота міністерства спільно з аграрним комітетом в контексті законодавчих ініціатив та середньо- і довгострокових планів має виключно важливе значення», – зауважив Петрашко.

Під час дискусій обговорювались питання державної підтримки аграріїв і, зокрема, врахування специфічних умов південного регіону, створення необхідних умов для розвитку підприємництва, спрощення програм кредитування, питання підтримки тваринництва, а також виноградарства і виноробства.

Щодо підтримки виноградарства, наразі розглядаються важливі законодавчі ініціативи щодо податкових питань, акцизу, оновлення правил рітейлу. Вже з серпня у Мінекономіки буде створено робочу групу із залученням широкого кола заінтересованих сторін для напрацювання відповідних змін, а також вирішення поточних питань галузі.

Крім того, важливим питанням для обговорень стала тема посухи та механізмів підтримки сільгоспвиробників. Серед можливих інструментів озвучувались такі, як: податкові пільги, здешевлення кредитів, інструмент портфельних гарантій, впровадження нового напряму держпідтримки — агрострахування та інші.

У цьому контексті, окремим блоком програми зустрічей в Одеському регіоні стало проведення круглого столу щодо відновлення зрошення.

Новости по теме

| | | |