Динаміка виробництва українського гороху після кількох років занепаду, починає зростати

17 июля, 2020

В Україні з початку року відчутна динаміка зростання виробництва гороху. Після значного скорочення  в Україні, зафіксованого в 2019/20 МР, урожай зернобобової в сезоні-2020/21 прогнозується аналітиками ІА «АПК-Інформ» на рівні 628 тис. тонн. Даний показник на 10% перевищує обсяг виробництва попереднього МР, але, тим не менш, на 15% менше за середній показник за попередні 4 сезони. Очікуваний приріст виробництва гороху в 2020 р. обумовлено збільшенням посівних площ під культурою. При цьому середня врожайність зернобобової поки прогнозується дещо нижче за торішній показник.

«Експортний потенціал українського ринку гороху в 2020/21 МР прогнозується нами на рівні 450 тис. тонн, що на 7% вище за показник попереднього сезону. При цьому потрібно відзначити, що експортне постачання є одним із ключових драйверів ринку. Так, зростання експортних цін на горох у сезоні, що завершився, стало одним із факторів збільшення посівних площ під культурою», — вважають аналітики АПК-Інформ.

Враховуючи можливі погодні та торгові ризики, оцінки як виробництва, так і експортного потенціалу можуть бути неодноразово переглянуті.

Новости по теме

| |