Херсонські аграрії незадоволені цьогорічним врожаєм рису

5 октября, 2017

В Херсонській області аграрії зафіксували недостатній врожай рису. «У всьому винна погода», — впевнені фермери. Цього року у степах Таврії рис посіяли на площі 8 тис. га, проте недобір врожаю прогнозують всюди, пише «Голос України«. Зібрати в середньому 5 т/га — це вже за щастя, кажуть аграрії.

«Сезон виявився справжнім випробуванням на міцність. Перший місяць літа був надто прохолодним. Через це вегетація рослин сповільнилася, а в липні-серпні вони не розвивалися через спеку, що перевищувала 40 градусів. У вересні ж температура впала так стрімко, що не всі посіви дозріють — частина зерен так і залишилася молочно-білою. Тож у нас біля сел Бехтери, Збур’ївка, селища Залізний Порт врожай заледве сягає 4т/га, тоді як на окремих ділянках, розташованих більш вдало, беремо й по 8т/га», — ділиться директор рисівницького господарства у Голопристанському районі області Станіслав Чуклов.

Проте варто зазначити, що від продажу вирощеного зиск буде більший, оскільки через недобір закупівельні ціни на рис в Україні не впали, як зазвичай буває під час збирання врожаю, а навіть дещо піднялися — з 16 до 17 грн/кг. Це дозволить повністю окупити витрати й підготуватись до нової посівної.

Новости по теме

| | |