Підвищена вологість ґрунту та повітря негативно вплине на врожай зернових

16 июля, 2020

Підвищена вологість ґрунту і повітря, яка спостерігається через дощі в низці областей України, знизить якість врожаю зернових культур. Такий прогноз озвучила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко в коментарі Українським Новинам.

«Підвищена вологість повітря і ґрунту впливає на якість урожаю, але за кількістю там (у західних областях) має бути все дуже добре. Там сформовані хороший врожай злакових культур», – сказала вона.

Адаменко зазначила, що на територіях, де збір врожаю ще не почався, проблеми пов’язані з тим, що період дозрівання зерна розтягнувся порівняно з минулими роками. У зв’язку з надмірно вологою погодою в західних областях, починаючи з другою половиною червня до сьогодні, і з температурним режимом значно нижчою, ніж на решті території України, дозрівання проходить повільно.

В цілому зливи, які фіксувалися в першій декаді липня, проходили в районах, де ще не розпочато збір врожаю, і вони не вплинули на цей процес.

За даними Укргідрометцентру, збір врожаю проходить тільки на півдні країни, де останнім часом була класична погода – спекотно і сухо.

Новости по теме

| | |