Мінагрополітики України зацікавлено в подальшій активній співпраці з ФАО ООН

4 октября, 2017

На сьогоднішній день Мінагрополітики та Продовольча сільськогосподарська організація ООН (ФАО) активно співпрацюють відповідно до підписаної Рамкової програми співробітництва для України з ФАО на 2016-2019 роки. Проекти, які здійснюються в рамках програми і які спрямовані на реалізацію ключових пріоритетів Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій України на 2015-2020 роки, вже мають успішні результати.

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час зустрічі з заступником Регіонального представника Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для Європи та Центральної Азії паном Раймондом Єлем.

«Ми дуже вдячні нашим колегам з ФАО за успішну співпрацю та реалізацію проектів технічної допомоги. Надзвичайно важливою є програма підтримки фермерів на сході України та комплексне дослідження про роль сільського господарства у постраждалих від конфлікту Луганській та Донецькій областях. Саме такі конкретні та ефективні проекти є для нас чудовим прикладом роботи над практичними моделями для забезпечення стійких продовольчих систем і більш ефективних ланцюгів доданої вартості на регіональному рівні», — відмітила заступник Міністра.

Ольга Трофімцева розповіла, що підтримка ФАО включає в себе такі надзвичайно важливі сфери, як земельна реформа, лісове господарство, розвиток сільського підприємництва в Луганській та Донецькій областях, адаптація аграрного сектору до змін клімату та інші.

«Міністерство аграрної політики та продовольства України зацікавлено в подальшій активній співпраці з ФАО за даними напрямами і в більш активному залученню експертів організації у процеси підтримки реформ, якими займається Мінагрополітики», — зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

Ольга Трофімцева додала, що на сьогодні пріоритетними завданнями для співпраці України та ФАО є  наступні напрями: розвиток бізнес клімату та встановлення стабільної правової основи функціонування агробізнесу, земельна реформа та продовольча безпека, формування стійких ланцюгів доданої вартості для аграрного та харчового секторів. А також відкриття нових висомаржинальних ринків для експорту української аграрної та харчової продукції. З огляду на важливість якісної статистичної та аналітичної бази для даних цілей, заступник Міністра та пан Єле обговорили можливість підтримки ФАО щодо приєднання України до інформаційної платформи SNAP (safety net alert platform — платформа сповіщення про продовольчу безпеку).

Під час зустрічі сторони також відзначили важливість подальших скоординованих спільних дій з метою більш активного розвитку сімейних фермерських господарств, відновлення системи дорадництва в Донецькій та Луганській областях, підтримки підприємництва у сільській місцевості для ветеранів антитерористичної операції та формування комплексного підходу до розвитку сільських територій.

Новости по теме

| | |