Завдяки кліматичним змінам на Півдні України стало можливо вирощувати оливу

16 июля, 2020

Завдяки невеликим кліматичним змінам вже наступного року Україна може «озолотитися» завдяки вирощуванню оливок і виробленню оливкової олії. Оливки зазвичай  вирощують у досить засушливому кліматі за температури повітря 30–45 градусів. А це означає, що Миколаїв, Херсон та Одеса найближчим часом можуть почати придивлятися до незвичайної для нас культури та зайняти цю нішу, поки іноземні інвестори не зацікавились та не зайняли цю позицію. Про це пише у своєму блозі на на «Цензор.Нет»  адвокат, екс-заступник міністра юстиції Павло Мороз.

Що з цінами?

У середньому один саджанець оливкового дерева можна придбати за 2 – 5 000 гривень. Саме дерево живе та родить більше 100 років, тож таке хобі може і вашим онукам лишитися.

Але ось для свого повноцінного оливкового саду потрібно виділити чимало коштів. На одному гектарі може вміститися до 350 дерев, хоча оптимальніше рослинам виділити трохи більше місця. Тож для свого угіддя потрібно інвестувати в середньому 700 тисяч гривень на один гектар.

Зважаючи на те, що це лише перший досвід, то з одного оливкового дерева можна отримати плюс-мінус 15 кілограмів врожаю. Ну і виходить, що один гектар дасть близько 5,25 тон врожаю. Скільки ви отримаєте на «виході», залежить від того, чи ви будете продавати оливки чи виробляти масло. При найкращих розкладах виручка з одного гектара за один сезон може скласти півтора мільйони гривень.

Що з маслом?

Звісно, для масла потрібне додаткове обладнання. Якщо виробництво налагоджено, то, ясна річ, варто спробувати виробництво олії. Умовно кажучи, для виробництва одного літра олії потрібно від 5 до 5,5 кілограмів оливок. Якщо виробництво збільшиться, то можна впевнено купувати обладнання для олії.

Але щоб займатися вирощуванням оливок в промислових масштабах, потрібно зареєструватися як суб’єкт підприємницької діяльності. Промисловими масштабами вважається вирощування рослин на території більше одного гектара. Не кожен агропідприємець наважиться відразу працювати з такою нетиповою для України рослиною на великих ділянках, тому можна спробувати, залишаючись при цьому фізичною особою, яка не має ніякого відношення до підприємництва (з юридичної точки зору).

А далі можна вже реєструватись як ФОП чи створювати компанію, якщо масштаби промисловості набирають обертів. Всі ці процедури займуть щонайбільше місяць.

Про «але»

Звичайно, ризиків і «але» в такого бізнесу занадто багато. Адже окрім вже перерахованих «але», є ще й ризик не продати свою продукцію через банальну недовіру споживачів до українських оливок. Все-таки люди хочуть, щоб на етикетці оливкової олії красувався напис «Ελαιόλαδο», який незрозумілий і навіть нечитабельний, проте він говорить, що продукт вже точно якісний. Але, як кажуть, хто не ризикує – той нічого не отримує. А як наважетесь – звертайтесь за юридичною консультацією.

Новости по теме

| | |