Незважаючи на завершення сезону, попит на українське молоко продовжує знижуватись

15 июля, 2020

Зростання цін на молоко-сировину підтримується, хоч і повільно зважаючи сезонність. Останній моніторинг показав незначне підвищення цін по всіх ґатунках і найбільше ― знову по першому. При цьому екстраґатунок подорожчав на 6 копійок, до 10,16 грн./кг, вищий ― на 3 коп., до 9,73 грн./кг, а перший ― на 8 коп., до 9,17 грн./кг. Середньозважена ціна трьох гатунків додала 6 коп. і складає  9,69 грн/кг, — повідомляє Асоціація виробників молока.

Змінився і діапазон коливань цін на екстраґатунок по регіонах. У західному ― 9,80-10,0 грн./кг.; східному ― 9,9-10,2 грн./кг.; північному ― 9,90-10,5 грн./кг., південному ― 9,90-10,5  грн./кг., центральному ― 9,90-10,40 грн./кг.

Не дивлячись на падіння виробництва молока на фоні завершення сезону, сезонний тренд зростання виглядає досить млявим. Причиною тут є падіння попиту, що сформувався під впливом карантинних обмежень, який не так швидко відновлюється. Додатковий тиск чинить, також, постійно зростаючий імпорт молочної продукції, який в умовах падіння купівельної спроможності громадян, не лише утримує свою долю на ринку, але й зростає за підсумками першого півріччя.

Ситуація з відновленням у найближчу майбутньому навряд чи зміниться суттєво, проте зростання цін на сировину буде відмічатися в межах сезонного тренду, який може бути не таким стрімким, як до прикладу, у минулому році.

Аналітичний відділ АВМ

Новости по теме

| |