В Україні вперше з 2011 року зріс індекс прибутковості молока

10 июля, 2020
Індекс умовної прибутковості виробництва молока України (УМІ) в червні 2020 року не тільки продемонстрував стабільність, але й виріс на незначні 0,5%. До речі, хоч і номінальне, але це перше зростання УМІ в червні за всю історію наших за ним спостережень з 2011 року, бо, як правило, червень –це не найкращий місяць для виробників. Минулого року, наприклад, УМІ знизився в червні на 4,4%. Про це проінформував на своїй сторінці в Facebook економіст інвестиційного відділу  FAO Андрій Ярмак.
— Що вплинуло на цей показник в 2020 році? Не зважаючи на зниження ціни на 1,2%, це зниження було компенсоване здешевленням концентрованого раціону на 1,7%, переважно завдяки падінню цін на соняшниковий шрот.
Отже, червень став першим місяцем року, коли УМІ не знижувався – до цього він падав кожного місяця 2020 року. Не зважаючи на це, сукупно перше півріччя було для професійних виробників молока не таким вже й поганим – прибутковість перевищувала минулорічну на 3,4% і була найвищою за останні шість років! Тільки в далекому 2014 році перше піврічня принесло виробникам більші прибутки. Чому ж прибутковість була вищою, не зважающи на падіння кожного місяця? Головна причина – рекордно висока прибутковість в другій половині 2019 року.
УМІ – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМІ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМІ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.

Новости по теме

| |